TERMINY:
Do ustaleniaCENA: 290 zł / os.
Cena zawiera m.in.: wyżywienie, paliwo, postoje w portachPlan Rejsu 1. Rozpoczynamy w Szczecinie w piątkowe popołudnia
2. Postój na noc z piątku na sobotę w Stepnicy
3. Postój na noc z soboty na niedzielę w jednym z wybranych portów nad Zalewem Szczecińskim:
Ueckermunde i Monkebude, Świnoujście, Wapnica (Międzyzdroje), Wolin.
4. Rejs kończymy w Szczecinie w niedzielny wieczór.
Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia żeglarskiego.
Szczegółowy opis trasy rejsu
Stepnica
Pierwszym portem na piątkowy wieczór jest najczęściej Stepnica – bliska, ale czy znana z malowniczego kanału młyńskiego, w którym zacumujemy naszym jachtem?Wieczór warto spędzić w zabytkowej „Standhalle Sak” – hali plażowej z 1840 roku, o unikatowej konstrukcji drewnianej z oryginalnymi zdobieniami - dziś Tawernaznana z dobrej świeżej ryby.
Trasa fioletowa
na Niemcy: Ueckermunde lub Monkebude
Dzisiejsze Uckermünde tchnie atmosferą dawnych czasów, która zachowała się w brukowanych uliczkach i szachulcowych kamieniczkach. Spokojna małomiasteczkowa atmosfera. Popularne i godne odwiedzenia jest ZOO.
Monkebude - mały kurort nad Zalewem Szczecińskim, jachtem cumujemy tuż obok urokliwej plaży pełnej koszy plażowych.
Trasa czerwona
do Wapnicy i Międzyzdrojów
W północnej częsci Zalewu Szczecińskiego u podnóży Wolińskiego Parku Narodowego otworzyła się nowa nowoczesna marina i czeka na stęsknionych tego miejsca żeglarzy. Miejsce jest urokliwe. Jachtem cumujemy kilkaset metrów od Jeziora Turkusowego, które zachwyca swymi barwami i położeniem. W odległych o kilka kilometrów Międzyzdrojach wiele dodatkowych atrakcji.
Trasa zielona
Wolin
Wolin dobrze znany z corocznego Festiwalu Słowian Wikingów, który latem przyciąga setki uczestników i tysiące zwiedzających. Cało rocznie dostępny do zwiedzania jest skansen – wioska średniowieczna.
Zupełnie inna rzeczywistość pozwoli na 3 dni oderwać się od codziennego otoczenia i wyzwoli duże pokłady pozytywnej energii.