Eventy

 

Rejs rekreacyjny dla grup po Jeziorze Dąbie i Odrze


 

Rejs jachtami po rozlewiskach Szczecina to doskonałą forma na:


• zorganizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników lub kontrahentów,
• atrakcyjne zaprezentowanie walorów miasta przyjeżdżającym gościom,
• imprezę niespodziankę urodzinową, wieczór panieński lub kawalerski lub inne okoliczności i jubileusze.


 

 

Szczecin to jedno z najbardziej zielonych miast Polski. Oglądany z lotu ptaka przypomina pływający ogród przepełniony roślinnością, rozlewiskami wodnym i przyjazną przestrzenią. Leży nad rzeką Odrą otoczony jej rozlewiskami i Jeziorem Dąbie.

Oferujemy państwu rejs jachtami żaglowymi po Jeziorze Dąbie, poprzez dzikie wyspy pełne ptactwa, port handlowy i stocznię, a kończący się w przepięknym sercu Szczecina – przy Wałach Chrobrego.

 

Trasa Rejsu:

Godz. 10.30 – 11.00 – Zaokrętowanie!!!

Przyjazd na przystań jachtową przy ul. Przestrzennej w południowej części Jeziora Dąbie. Przydział do 6-7 osobowych załóg poszczególnych jachtów i zaokrętowanie na pokłady.

Godz. 11.00 – 14.30 - Oddanie cum!!! Żagle w górę!!!

Wypłynięcie jachtów z przystani. Postawienie żagli i żeglowanie przez Jezioro Dąbie Małe i Jezioro Dąbie Duże do Rzeki Świętej płynącej do Rzeki Odry pomiędzy urokliwymi wyspami pełnymi ptactwa i dzikiej przyrody. Podczas płynięcia drobne przeszkolenie z obsługi żagli, węzłów itp.

Godz. 14.30 – 15.30 – Desant na dziki ląd!!!

Przybicie do jednego z zakątków wodnych na krótki odpoczynek. Będzie to okazja do eksplorowania niezamieszkałej wyspy, gry i zabawy integracyjne oraz drobny posiłek. Miejsce zwane „Kwadratem” znajduje się w środku rozlewisk pomiędzy Jeziorem Dąbie i Rzeką Odrą. Jest pełne ciszy i spokoju – pozwala na pełne odizolowanie się od zgiełku miasta, choć kilkaset metrów od niego znajdują się już wielkie doki i hale stoczni, portu oraz zabudowania miasta. Jest to swoista oaza wielkiego miasta. Spotkać tu można nisko latające drapieżniki – nawet orły.

Godz. 15.30 – 17.00 – Stocznia, Port i Miasto

Po chwili czerpania z przyrody wypływa się z Rzeki Świętej na Rzekę Odrę, która jest szlakiem żeglownym dla dużych morskich statków. Od razu rzuca się w oczy największy w Polsce pływający dok stoczni remontowej, a obok jedna z najwyższych w Europie suwnic bramowych nowej fabryki fundamentów pod morskie elektrownie wiatrowe. Tu poruszać się dalej już tylko na silniku w kierunku centrum miasta dostrzegamy monstrualny betonowy budynek Elewatora, dalej w głębi wieżę Zamku Książąt Pomorskich i okazałych budynków na Wałach Chrobrego.

Godz. 17.00 - …. – Wały Chrobrego

Na zakończenie po przybiciu na do jednego z nabrzeży wręczenie pamiątkowej opinii z rejsu oraz pamiątkowe zdjęcie wszystkich załóg z tłem Wałów Chrobrego. Dalej ewentualne zwiedzanie okolicznych atrakcji i zabytków lub lub dalsza biesiada w jednym z położnych nad wodą lokali gastronomicznych.


Trasa jest uzależniona od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie!

 

Zostań członkiem załogi Naszego Rejsu!!!


 

Cena rejsu: 85zł/os.

Cena zawiera:

• miejsce na jachcie
• opiekę skippera
• paliwo
• koszty cumowania i postoju
• ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:

• wyżywienia
• animacji gier i zabaw na lądzie

Ewentualnie istnieje możliwość zaaranżowania wyżywienia oraz animacji do gier i zabaw integracyjnych podczas postoju na wyspie.

• Rejsy poprowadzą doświadczeni sternicy
• Rejs odbędzie się na bezpiecznych i stabilnych jednostkach balastowych posiadających kabinę i zaplecze socjalne w postaci toalety i kuchenki gazowej oraz wyposażonych w odpowiednie środki asekuracyjne i ratunkowe.
• Nad całością czuwał będzie Kapitan Filip Gruszczyński, Kapitan jachtowy, Instruktor i egzaminator na stopnie żeglarskie doświadczony w organizacji wielu wydarzeń na wodzie.
 

Kontakt:


biuro@naszrejs.com
Tel. 608 042 753