TERMINY:

Do ustalenia

CENA: 990 zł / os.

Cena zawiera m.in.: wyżywienie, paliwo, postoje w portach

Podczas tygodniowego rejsu czeka na nas wiele wspaniałych portów, kuszących swoim pięknem i atrakcjami. Trasę ustalamy indywidualnie w zależności od warunków pogodowych i naszych preferencji. Jedna z proponowanbych tras: Szczecin - Stepnica - ​​​​Ueckermünde lub Mönkebude - Peenemünde - Stralsund - Wyspa Hidensee - Lauterbach i Putbus - Ruden - Świnoujście - Szczecin

 

Stepnica​

Pierwszym portem na piątkowy wieczór jest najczęściej Stepnica – bliska, ale czy znana z malowniczego kanału młyńskiego, w którym zacumujemy naszym jachtem?​Wieczór warto spędzić w zabytkowej „Standhalle Sak” – hali plażowej z 1840 roku, o unikatowej konstrukcji drewnianej z oryginalnymi zdobieniami - dziś Tawernaznana z dobrej świeżej ryby.


 
 

Ueckermünde lub Mönkebude​

Dzisiejsze Uckermünde tchnie atmosferą dawnych czasów, która zachowała się w brukowanych uliczkach i szachulcowych kamieniczkach. Spokojna małomiasteczkowa atmosfera. Popularne i godne odwiedzenia jest ZOO.

Monkebude - mały kurort nad Zalewem Szczecińskim, jachtem cumujemy tuż obok urokliwej plaży pełnej koszy plażowych.


 
ucker-1
ucker-2
ucker-3
 

Peenemünde​

Dawna baza z doświadczalnym ośrodkiem rakietowym broni V-1 i V-2 z II wojny światowej – dziś muzeum, dodatkową atrakcją jest dawna radziecka łódź podwodna. Działa tu również Muzeum Zabawek. Wystawa liczy 20 tysięcy eksponatów, spośród których najstarsze mają już 200 lat.


 
 

Stralsund​

Jedna z najpiękniejszych miejscowości w północnej części Niemiec. 500 obiektów uznanych za zabytki i starówka wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jedne z największych oceanariów w tej części Europy.


 
stralsunde
stralsunde-1
stralsunde-2
 

Hidensee,Bałtycka wyspa relaksu​

Piękno Hiddensee, leżącego u zachodnich wybrzeży Rugii wyraża się w długich białych piaszczystych plażach, surowych klifach, pięknych sosnowych lasach i rozległych widokach z latarni morskiej Dornbusch. Popularnym środkiem transportu są wozy i bryczki konne, gdyż obowiązuje tu zakaz ruchu samochodowego. Park narodowy, w którego granicach znajduje się wyspa, słynie z licznej populacji ptaków, które mają tu swoje siedliska. Hiddensee przypomina kształtem konika morskiego, który został symbolem tej sielskiej wyspy.


 
hidensse-1
hidensse-2
hidensse-3
 

Lauterbach i Putbus​

Niesamowita marina z pływającymi domami, w okolicy wypoczywali NRD owscy dygnitarze, a nieopodal piękne Putbus kusi swoją urokliwą zabudową rodem z XIX wiecznego kurortu. 


 
 

Ruden​

Mała urokliwa wyspa osłaniajaca Zatokę Greifswaldzką przez morzem. Bardzo ciekawa historia wyspy, która warto poznać zwiedzając niewielkie muzeum w wieży obserwacyjnej. Rezerwat ptaków. 


 

Świnoujście​

Kraina 44 wysp. Największa Marina na polskim wybrzeżu i bardzo popularny kurort morski z najszerszymi plażami i z najdrobniejszym piaskiem. 


 
 
Więcej informacji pod numerem telefonu: 608 042 753 bądź poprzez formularz kontaktowy.