Sylwester 2015-16

po Wyspach Kanaryjskich na kultowym jachcie
s/y POLONEZ
Dołącz do ekipy Naszego Rejsu, która na Jachcie s/y Polonez wejdzie w Nowy Rok 2016 bawiąc się do białego rana na jednej z plaż wiecznie zielonej wyspy La Palma.
 

Jacht s/y Polonez - TAK! - to ten słynny jacht, na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w Transatlantyckich Regatach Samotnych Żeglarzy OSTAR '72, a następnie samotnie opłynął Ziemię.

Dziś po wielu latach pięknie odrestauorwny ponownie wyruszy na wielkie wody, by przypomnieć o swoim istnieniu i doskonałych właściwościach nautycznych.


Zostań członkiem załogi wygrzewającej się na słońcu na plażach Wysp Kanaryjskich.


 
 
Cena zawiera:
 • koję na jachcie
 • opieka skippera
 • ubezpieczenie

 • Składka obejmuje:
 • opłaty portowe
 • paliwo
 • wyżywienie

 •  

  UWAGA – Trasa jest uzależniona od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie!

   

  Dzień 1-3: Teneryfa - Puerto de la Cruz

  Wyspa wiecznej wiosny swoją nazwę zawdzięcza umiarkowanemu klimatowi i stałym, umiarkowanym ciepłym wiatrom zwanym pasatami. Ikony tej wyspy to mieniące się w słońcu piaski plaż, intensywnie zielone palmy, ośnieżony szczyt wulkanu Teide i kolorowe papugi w Loro Parku. Teneryfa to kraina nieustającej fiesty, zabawy i relaksu a unikalny wyspiarski klimat pozwala w pełni rozkoszować się jej atrakcjami. Santa Cruz de Tenerife – stolica wyspy – to miasto o dość nowoczesnym charakterze, jednak łatwo znaleźć tu ślady przeszłości, które poruszą nawet najbardziej niewzruszone serca. Obowiązkowym punktem wycieczki powinien być Plaza de Espana – odnowiony w 2008 roku rynek. To tutaj znajdują się najwyższe na Wyspach Kanaryjskich dwa wieżowce oraz sztuczne jeziorko, które wielu obcokrajowców zachwyca swoim wyglądem. Chwilę trzeba także poświęcić, uznawanemu za jedno z sześciu dzieł współczesnej sztuki hiszpańskiej, Auditorio de Tenerife, który mieści w sobie salę koncertową, podobnej do opery w Sydney, i jest podziwiany dzięki nietypowej konstrukcji.

   

  Dzień 4-7: La Palma

  Uważana za jedną z najstromszych wysp na świecie (zaledwie 42 km długości, 28 szerokości i szczyt Roque de los Muchachos o wysokości 2426 metrów) San Miguel de La Palma (potocznie zwana La Palmą) to wyjątkowe miejsce na kanaryjskim szlaku. Ze względu na ukształtowanie terenu nie rozwinęła się tu tak znacząco turystyka. La Palma zwana jest "La isla verde: (zielona wyspa) lub "La isla bonita" (piękna wyspa). Nazwy te świetnie oddają jej charakter. Masa zieleni, różnorodna przyroda i pięknie położone plaże z krstalicznie czystą wodą są gratką dla odwiedzających wyspę turystów. Głowne atrakcje wyspy są związane właśnie z jej niepowtarzalną naturą. W zoologiczno-botanicznych ogrodach Maroparque i El Jardin de las Aves podziwiać można rajską roślinność i ptaki a Fuencaliente - chroniony obszar na południu wyspy zachwyci powulkanicznym krajobrazem. Miłośnicy wycieczek górskich mogą udać się na szczyt Roue de los Muchachos gdzie znajduje się obserwatorium astronomiczne, ci którzy wolą odpoczynek w ciszy i spokoju mogą wybrać jedną z niezatłoczonych i spokojnych plaż na wyspie.

   

  Dzień 8-9: Gomera

  Geologicznie najstarsza z archipelagu Kanarów wyspa La Gomera to miejsce gdzie historia, nie tylko ta pisana przez ludzi, odgrywa znaczącą rolę. Centralna i północna częśći wyspy zajmuje Park Narodowy Garajonay, który jest swoistym typem dżungli pamiętającym epokę trzeciorzędu. Plaże z krystlicznie czystą wodą otoczone nienaruszoną przez cywilizację naturą, uprawy egzotycznych owoców i warzyw, które tubylcy chętnie zabierają na piknik w plenerze oraz swoisty charakter tutejszej architektury sprawiają, że Gomera na pewno będzie ciekawym punktem na trasie rejsu.Stolica wyspy - San Sebastian - przepełniona jest niskimi, starymi zabudowaniami pamiętającymi czasy Kolumba i kameralnymi restauracjami i barami. Żeglarska tradycja wyspy odnosi się do czasów wielkich podróżników. To ponoć stąd Krzysztof Kolumb wyruszył w słynny rejsy by znaleźć alternatywną trasę do Indii, a potem Gomera była bazą innych wypraw do odkrytej przez Kolumba Ameryki. Klimat tamtych czasów pozostał w starej części stolicy i na pewno przypadnie do gustu miłośnikom żagli.

   

  Dzień 10 - 11: Gomera - Teneryfa

  Ostatni etap podróży wiedzie z Gomery z powrotem na Teneryfę. Przepłyniemy przez znaną wioskę rybacką i popularny wśród żeglarzy port Las Galletas na południu Teneryfy. Stamtąd dalej udamy się wzdłuż wschodniego wybrzeża w kierunku stolicy wyspy, naszej bazy wypadowej - Santa Cruz de Tenerife.